Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 36 նոր դեպք է գրանցվել. 21 հիվանդի վիճակը ծայրահեղ ծանր է
Նոյեմբերի 19-ին կատարվել է 142 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 36 նոր դեպք է գրանցվել: Այս մասին հայտնում են ԱՀ առողջապահության նախարարությունից:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 134 վարակակիր: Բժիշկները 21 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 79-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 21141 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3438-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе зарегистрировано 36 новых случаев заражения коронавирусом
В Арцахе 18 ноября проведено 142 тестирования, по результатам которых зарегистрировано 36 новых случаев заболевания коронавирусом. Об этом сообщает Минздрав республики.
В настоящее время 134 инфицированных проходят стационарное лечение от коронавирусной болезни. Врачи оценивают состояние 21 пациента как крайне тяжелое, 79, в том числе, и молодых людей - как тяжелое, а пациенты с легкой формой протекания заболевания получают амбулаторное лечение - на дому.
В 2021 году с целью лабораторного выявления коронавируса был обследован 21 141 гражданин, и у 3 438 из них тесты дали положительный результат.