Բաքու է տեղափոխվել գերության մեջ գտնվող մեկ բանտարկյալ, հինգը վերադարձել է Երևան. Ռուստամ Մուրադով
Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության շրջանակներում իրականացվել է գերիների հերթական փոխանակումը: Այդ մասին  հաղորդագրություն է հրապարակվել է ՌԴ ՊՆ պաշտոնական կայքէջում:
«Ռուս խաղաղապահների՝ իմ անձնական հսկողության ներքո կատարած աշխատանքի արդյունքում Ռուսաստանի օդատիեզերական ուժերի ինքնաթիռը Բաքու է տեղափոխել գերության մեջ գտնվող մեկ բանտարկյալի և հինգ բանտարկյալ վերադարձել է Երևան:
Ռուս խաղաղապահները հետայսու էլ կշարունակեն նպաստել եռակողմ համաձայնագրի անվերապահ կատարմանը»,- ասվում է հայտարարության մեջ:

Генерал Мурадов об очередном обмене пленными между Арменией и Азербайджаном
В рамках очередного обмена пленными между Арменией и Азербайджаном, 9 февраля в Баку доставлен один пленный, в Ереван вернулись пятеро. Как передает пресс-служба минобороны РФ, об этом заявил журналистам командующий российскими миротворцами в Карабахе генерал-лейтенант Рустам Мурадов.
"В целях реализации трехстороннего заявлением лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 г., осуществлен очередной обмен пленными.
В результате проведенной работы российскими миротворцами под моим личным контролем самолетом ВКС России доставлен в Баку один находившийся в плену и возвращены в Ереван пять пленных.
Российские миротворцы будут и в дальнейшем способствовать неукоснительному выполнению трехстороннего соглашения", - заявил Мурадов.