Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Չինաստանի նախագահին և վարչապետին՝ չինական նոր տարվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին և ՉԺՀ պետական խորհրդի վարչապետ Լի Կեցյանին՝ չինական նոր տարվա կապակցությամբ:
Չինաստանի նախագահին ուղղված շնորհավորական ուղերձում նշված է.
Հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ ու բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին չինական նոր տարվա՝ Գարնան տոնի կապակցությամբ: Մաղթում եմ, որ Գարնան տոնն իր հետ բերի խաղաղություն և բարօրություն բոլոր ընտանիքներին։
Հայաստանը մեծ նշանակություն է տալիս Չինաստանի հետ ավանդական բարեկամական հարաբերությունների հետևողական զարգացմանը և ամրապնդմանը:
Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ Գերազանցություն, քաջառողջության և հաջողությունների լավագույն մաղթանքներս»:
ՉԺՀ պետական խորհրդի վարչապետին ուղղված ուղերձում ասված է.
Հայաստանի կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ ու բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Չինաստանի պետական խորհրդին չինական նոր տարվա՝ Գարնան տոնի կապակցությամբ: Թող Գարնան տոնն իր հետ բերի խաղաղություն, բարօրություն և դրված նպատակների իրականացում։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Չինաստանի հետ ավանդական բարեկամական հարաբերությունների և գործնական համագործակցության հետևողական զարգացումը:

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent congratulatory messages to President Xi Jinping of the People’s Republic of China and to Premier of the State Council of the People’s Republic of China Li Keqiang on the occasion of the Chinese New Year.
The congratulatory message addressed to the PRC President reads:
On behalf of the Armenian people and on my own behalf, I extend to you and to the friendly people of China warmest greetings and best wishes on the Chinese New Year – the Spring Festival. May the Spring Festival bring peace and prosperity to all Chinese families!
Armenia is eager to consistently develop and strengthen the traditionally friendly relations with China.
Your Excellency, please accept my sincere wishes for robust health and every success.”
The congratulatory message addressed to the PRC Premier of the State Council reads:
On behalf of the Government of the Republic of Armenia and on my own behalf, I extend to you and the friendly people of China our warmest congratulations and best wishes on the Chinese New Year – the Spring Festival. May the Spring Festival bring you peace, prosperity and achievement of your goals!
Armenia highly values the development of traditionally friendly relations and practical cooperation with friendly China.