Արցախում փետրվարի 12-ին կատարվել է 66 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության դեպք չի գրանցվել։ Այս մասին  տեղեկացնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից:
«Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 5 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականին կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2612 քաղաքացու հետազոտություն, որից 486-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան»,-հայտնում են գերատեսչությունից՝ հորդորելով պահպանել կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելման համար՝ Արցախի Հանրապետության  առողջապահության նախարարության կողմից առաջարկվող միջոցները:

В Арцахе новых случаев коронавируса не выявлено
12 февраля в Арцахе было проведено 66 тестов, по результатам которых ни одного случая заболевания коронавирусом не зарегистрировано.
Об этом сообщает Минздрав Арцаха.
В настоящее время стационарное лечение от коронавирусной болезни получают 5 инфицированных, а пациенты  с легкой формой заболевания  получают амбулаторное лечение на дому.
"В Арцахе в 2021 году 2612 граждан были обследованы с целью лабораторноговыявления коронавируса.Из них 486 тестов дали положительный результат", - сказали в министерстве, для предотвращения распространения коронавирусной инфекции призвав соблюдать меры, предложенные Министерством здравоохранения Республики Арцах.