Վահե Քեուշգուերյանը նշանակվել է ԱՀ նախագահի հասարակական հիմունքներով խորհրդական՝ զարգացման ծրագրերի գծով
Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 19-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Վահե Քեուշգուերյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի հասարակական հիմունքներով խորհրդական՝ զարգացման ծրագրերի գծով։
Վահե Քեուշգուերյանը ծնվել է 1957 թ.-ի մարտի 8-ին, Սիրիայի Հոմս քաղաքում։ Աշխատանքային գործունեությունը սկսել է Իտալիայում՝ հիմնելով գինեգործական ընկերություններ Տոսկանիայի և Պուլիայի շրջաններում: 2009 թ.-ին նա իր ընտանիքի հետ տեղափոխվել է Հայաստան և հիմնադրել գինեգործական-խորհրդատվական «Սեմինա Քընսալթինգ» ընկերութունը, ինչպես նաև ներգրավվել տարբեր գինեգործական նախագծերի ստեղծման գործընթացում, ինչպիսիք են` «Կարասը», «Կատարոն», «Քյօշը», «Զուլալը» և «Օշինը»:
Վահե Քեուշգուերյանը ներկայումս «ՎայնՎորքս» ընկերության սեփականատերն է, որը զբաղվում է բարձրորակ գինիների արտադրությամբ` աջակցելով սկսնակ գինեգործական նախագծերին: Նա նաև զարգացման ու հասարակական մի շարք այլ նախագծերի հեղինակ է:

Ваге Кеушгуэрян назначен советником президента Арцаха
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 19 февраля подписал указ, согласно которому Ваге Кеушгуэрян назначен советником Президента на общественных началах по линии программ развития.
Ваше Кеушгуэрян родился 8 марта 1957 г. в сирийском городе Хомс.
Свою рабочую дейтельность начал в Италии, основав винодельческие компании в регионах Тоскана и Пулиа. В 2009 году вместе с семьей он переехал в Армению и основал винодельческо-консалтинговую компанию "Семина Консалтинг", равно как и участвовал в процессе создания разных винодельческих проектов, таких как "Карас", "Катаро", "Кёш", "Зулал" и "Ошин".
В настоящее время Ваге Кеушгуэрян является собственником компании "Вайн Воркс", которая занимается производством выскокачественных вин и оказывает содействие начинающим винодельческим проектам. Он является также автором ряда других общественных проектов и программ развития.