Վրաստանը պարզեցրել է մուտքը Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի քաղաքացիների համար
Վրաստանը պարզեցրել է Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ուկրաինայի քաղաքացիների մուտքը երկիր, հայտարարել է Վրաստանի կառավարության ղեկավար Իրակլի Ղարիբաշվիլին, փոխանցում է «Sputnik-Վրաստանը»:
«Հայաստանը, Ադրբեջանը, Ուկրաինան, Ռուսաստանը եւ Բելառուսն համալրել են այն երկրների ցանկը, որոնց քաղաքացիները մարտի 1-ից կկարողանան մուտք գործել Վրաստան ՊՇՌ թեստով: Ցամաքային սահմաններին մենք շարունակում ենք պահպանել ներկայիս ռեժիմը»,- հայտնել է Ղարիբաշվիլին:
Ավելի վաղ նշված երկրների քաղաքացիները կարող էին Վրաստան մուտք գործել միայն լիարժեք պատվաստման մասին փաստաթղթի առկայության դեպքում:

Georgia Simplifies Entry for Armenia Citizens
Georgia has facilitated Russian, Armenian, and Ukrainian citizens’ entry into the country, Prime Minister Irakli Garibashvili said, Sputnik Georgia reports.
"Armenia, Azerbaijan, Ukraine, Russia, and Belarus have been added to the list of countries whose citizens will be able to enter Georgia as of March 1—with a PCR test. We continue to maintain the current procedure on the land borders," Garibashvili said.
Until now, citizens of the aforesaid countries could enter Georgia only if they have a certificate of full vaccination.