Ռուսաստանի նախագահի, Ադրբեջանի նախագահի եւ Հայաստանի վարչապետի 2020 թվականի Նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության իրականացման շրջանակում ռուս խաղաղապահները շարունակում են աջակցել Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղ կյանքի վերականգնմանը: Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը:
«Ավելի վաղ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների արդյունքում Լաչինի հիդրոէլեկտրակայանի մեքենայական դահլիճը հայտնվել է ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում, իսկ հիդրոէլեկտրակայանի ամբարտակը՝ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքում:

Российские миротворцы оказали содействие в возобновлении работы Лачинской гидроэлектростанции
В рамках реализации трехстороннего заявления Президента России, президента Азербайджана и премьер-министра Армении от 9 ноября 2020 года российские миротворцы продолжают оказывать содействие в восстановлении мирной жизни в Нагорном Карабахе. Об этом сообщает Минобороны России
"В результате достигнутых ранее договоренностей, машинный зал Лачинской гидроэлектростанции оказался в зоне ответственности российских миротворцев, а плотина гидроэлектростанции на территории, перешедшей под контроль Азербайджана.