Գեղարքունիքի փոխմարզպետ Հենրիկ Մուրադյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: Այս մասին ասված է Մուրադյանի տարածած հայտարարությունում:
«Հայաստանի Հանրապետության իշխանության անհեռանկար քաղաքականությունը հանգեցրեց նրան, որ վարչախումբը ձեռնոց նետեց Հայաստանի Զինված Ուժերին՝ մի բան, որ նշանակում է ձեռք բարձրացնել հայոց սրբության՝ հայկական բանակի վրա:
Ես՝ որպես հայկական բանակի ստեղծման ակունքներում կանգնած գեներալ, այս ամենը չեմ կարող հանդուրժել և ներել բանակի դեմ ցանկացած ոտնձգություն՝ առավել ևս սեփական երկրի իշխանության կողմից, հետևաբար՝ այսօրվանից իմ դիմումի համաձայն հեռանում եմ Գեղարքունիքի մարզպետի աշխարհազորի գծով տեղակալի պաշտոնից և միանում եմ ԶՈՒ ԳՇ-ի հայտարարությանը և սատարում եմ գլխավոր շտաբի պետին:

Заместитель губернатора Гегаркуникской области Армении, бывший военный комиссар республики, генерал-майор Генрик Мурадян подал в отставку, присоединившись к заявлению Генштаба ВС Армении.
"Бесперспективная политика властей Армении привела к тому, что режим действующего премьер-министра бросил вызов Вооруженным силам Армении, что фактически означает поднять руку на армянскую святыню - армянскую армию.
Как генерал, стоявший у истоков формирования армянской армии, я не могу терпеть всего этого и прощать любые посягательства на армию, особенно со стороны властей моей собственной страны, и поэтому, согласно моему сегодняшнему заявлению, я ухожу с должности заместителя губернатора Гегаркуникской области и присоединяюсь к заявлению Генерального штаба Вооруженных Сил и поддерживаю начальника Генерального штаба. Служу Республики Армения…",- говорится в его заявлении, передает News.am.