Հաջորդ հանրահավաքը մարտի 3-ին, ժամը 16-ին
Այդ խելագարը հանրահավաքում ներողություն է խնդրել Հայաստանի, Արցախի ու Սփյուռքի ժողովրդից իր գործած սխալների համար. Նիկոլ, ներողությունը շատ քիչ է, ներողությամբ Հարդութն ու Շուշին հետ չես բերի, մեր կորցրած տղերքին հետ չես բերելու, դու պետք է հեռանաս և վերջ: Այս մասին, այսօր՝ մարտի 1-ին, Բաղրամյան պողոտայում «Հայրենիքի փրկության շարժման» հանրահավաքի ժամանակ հայտարարել է Շարժման համակարգող, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը, փոխանցում է News.am-ը:
Նա նշել է, որ այսօր իրենք երթ չեն արել, որովհետև չպետք է տրվեն Նիկոլ Փաշինյանի սադրանքներին. «Մենք գնալով շատանում ենք, ավելանում ենք: Մենք շարունակում ենք պայքարը, Բաղրամյան պողոտան մեր պայքարի հրապարակն է: Սա մեր տունն է, մեր խրամատն է, հայ ժողովրդի պայքարի հրապարակն է: Եկեք պայմանավորվենք, որ այս հրապարակը կազատենք միայն այն դեպքում, երբ այս դավաճանին կհեռացնենք: Գիշերում ենք այս հրպարակում, պետք է պինդ պահենք այս խրամատը: Այստեղից է թելադրվում Հայաստանի քաղաքական օրակարգը: Նիկոլը գոյություն չունի և վերջ:
Չորեքշաբթի այս շենքում տեղի է ունենալու կառավարության հետ հարցուպատասխան: Ըստ օրենքի վարչապետը պետք է ներկայան խորհրդարան: Այդ օրը, այդ ժամին այս հրապարակում հայտարարում ենք հանրահավաք: Այդ օրը 16. 00-ին հավաքվում ենք այստեղ: Վաղը շարունակվելու են բողոքի, անհնազանդության ակցիաները»,-ասել է Սաղաթելյանը:

Этот сумасшедший извинился перед народом Армении, Арцаха и диаспоры за свои ошибки на митинге. Никол, извинений мало, слишком мало. Ты не вернешь Гардут и Шуши, ты не вернешь наших  погибших  мальчиков, ты должен уйти и все. Об этом заявил  координатор ''Движения по спасению Родины'', представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян во время митинга на проспекте Баграмяна, передает News.am
Он отметил, что сегодня они  решили не делать шествие, потому что не должны поддаваться на провокации Никола Пашиняна. ''Нас становится все больше.  Мы продолжаем борьбу, проспект Баграмяна - площадь нашей борьбы. Это наш дом, наш окоп, поле битвы армянского народа. Освободим эту территорию, только если уберем этого предателя. Ночуем на этой площади, мы должны держать эту траншею прочной. Здесь политическая повестка Армении. Никола не существует и все.
В среду в парламенте будет час  вопросов и ответов с правительством. По закону премьер-министр должен присутствовать в парламенте. В тот день, в этот час мы  проведем  митинг на этой площади. В тот день мы собираемся здесь в 16:00. Завтра акции протеста и неповиновения продолжатся'', - сказал Сагателян.