Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա համայնք և բնակիչների հետ տեղում քննարկել օրախնդիր հարցերը, փոխանցում է News.am-ը:
«Հարգելի ՛ հայրենակիցներ Այսօր այցելել եմ Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա համայնք և բնակիչների հետ տեղում քննարկել օրախնդիր հարցերը: Հերոսական պայքարի գնով պահած համայնքում զարգացման լայնածավալ ծրագրեր ենք նախատեսում»,- գրել է իր ֆեյսբուքյան էջում և տեսանյութ հրապարկել:
«Հասկանալի է, որ ամեն ձևով թշնամին ուզում էր Կրասնի բազարը վերցնի, ձեր շնորհիվ, մեր տղաների շնորհիվ հաջողվել է պահել, իսկ Թաղավարդի մի մասը կորցրել ենք: Երկար ժամանակ բանակցություններում ամեն քայլ անում էին, որ մենք հանձնենք, բայց ասեցինք` դուք մոռացեք Կարմիր Շուկան, դա բացառվում է, հակառակը շինարարական աշխատանքները ակտիվանում են, և առաջիկա 3-4 տարում միայն շինարարություն է լինելու»,-ասաց նա:

Президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил общину Кармир Шука Мартунинского района и обсудил с жителями насущные вопросы, передает News.am.
Сегодня я посетил общину Кармир Шука Мартунинского района и на месте обсудил с жителями насущные вопросы. Мы предусматриваем масштабные программы в общине, удержанной ценой героической борьбы", - написал он на своей странице в Facebook и опубликовал видео.
"Понятно, что противник во что бы то ни стало хотел взять Кармир Шука, благодаря вам, благодаря нашим ребятам, нам удалось его удержать, а часть Тагаварда мы потеряли. Долгое время во время переговоров предпринимались все шаги по сдаче, но мы сказали, вы забываете Кармир Шука, он исключен, наоборот, строительные работы активизируются, а в ближайшие 3-4 года будет только строительство", - сказал он.