Համավարակի պատճառով օլիմպիական խաղերին 50 տոկոսով կկրճատվի մարզասերների քանակը
Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերի կազմակերպիչները վարակի տարածման սպառնալիքի պատճառով մտադիր են 50% -ով սահմանափակել մարզասերների քանակը: Այս մասին հաղորդում է ՀԱՕԿ-ը։
Նշվում է, որ խոշոր մարզադաշտերում  հանդիսականների թիվը չպետք է գերազանցի 20 հազարը: Եթե համաճարակաբանական իրավիճակը բարելավվի, կազմակերպիչները կարող են հրաժարվել այդ որոշումից։
Միաժամանակ Ճապոնիայի իշխանությունները արտասահմանյան երկրներին կոչ են արել սահմանափակել օլիմպիական խաղերում  ղեկավարներին ուղեկցող մարդկանց թիվը:
Ղեկավար հյուրերը  չեն  ենթարկվի խիստ կարանտինի: Բայց կթեստավորվեն իրենց երկրներում  և Ճապոնիայում: Նրանց կարգելվի  նաև շփվել մարզիկների հետ և կօգտվեն հատուկ փոխադրամիջոցից:

Организаторы Олимпийских игр намерены ограничить число зрителей на 50%
Организаторы летних Олимпийских игр в Токио из-за угрозы распространения инфекции намерены ограничить количество зрителей-любителей спорта на 50%.
Об этом сообщает Национальный олимпийский комитет Армении. Количество зрителей на больших стадионах не должно превышать 20 000 человек. Если эпидемиологическая ситуация улучшится, организаторы могут отказаться от этого решения.
При этом власти Японии призвали зарубежные страны ограничить количество людей, сопровождающих спортсменов на Олимпийские игры.
Гости-руководители не будут подвергаться строгому карантину. Но они будут тестироваться и на родине и в Японии. Им не разрешат общаться со спортсменами, они будут пользоваться специальным транспортом.
24 марта 2020 года стало известно о переносе XXXII летних Олимпийских игр в Токио. Олимпийские игры сохранили свое название - “Токио-2020”. Они начнутся 23 июля 2021 года и завершатся 8 августа.