Իրանում հայտնված օդանավի վերադարձը դարձել է անհնարին արձանագրված մի շարք խնդիրների պատճառով. Քաղավիացիա
Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն հայտնում է, որ «Ֆլայ Արմենիա Էյրվեյզ» ավիաընկերության թռիչքային և տեխնիկական անձնակազմի կողմից իրականացված ստուգումների արդյունքում արձանագրվել են մի շարք խնդիրներ, որոնք ներկա պահին օդանավի թռիչքը դարձնում են անհնարին:
Ընկերությունը, որպես օդանավի շահագործման, թռիչքային անվտանգության, տեխնիկական սպասարկման, ավիացիոն անվտանգության, անձնակազմի և օդանավի հետ կապված բոլոր հարցերով պատասխանատու, իրականացնում է անհրաժեշտ աշխատանքներ՝ թերությունները վերացնելու ուղղությամբ։
Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն՝ ՀՀ ԱԳՆ-ի և ԱԱԾ-ի հետ համատեղ, գործադրում է բոլոր ջանքերն օդանավը Հայաստան վերադարձնելու համար:

Полет оказавшегося в Иране самолета невозможен из-за ряда зафиксированных проблем: Комитет гражданской авиации
Комитет гражданской авиации сообщает, что в результате проведенных летным и техническим составом авиакомпании ''Fly Armenia Airways'' проверок зафиксирован ряд проблем, которые в настоящее время делают невозможным полет самолета, передает Aysor.am.
Компания, как ответственный за эксплуатацию воздушного судна, безопасность полета, техническое обслуживание, авиационную безопасность, персонал и все связанные с воздушным судном вопросы осуществляет необходимые работы для устранения недостатков.
Комитет гражданской авиации, вместе с МИД и СНБ Армении, прилагает все усилия для возвращения самолета в Армению.