«Ով ինչպես վիրավորում է դիմացինին, հենց այդպիսին է նա». Պուտինը պատասխանել է Բայդենին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պատասխանել է ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի հայտարարություններին ՝ առողջություն մաղթելով իր ամերիկացի գործընկերոջը, հաղորդում է «ՏԱՍՍ»-ը:
ԱՄՆ նախագահը ABC-ին տված հարցազրույցում հայտարարել էր, որ Պուտինը «կվճարի» ամերիկյան ընտրություններին, իբր, «խառնվելու» համար: Բացի այդ, լրագրողի հարցին՝ արդյոք նա Ռուսաստանի ղեկավարին «մարդասպան» է համարում, Բայդենը դրական էր պատասխանել:
«Մանկության տարիներին, երբ բակում վիճում էինք, ասում էինք՝ «ով ինչպես վիրավորում է դիմացինին, հենց այդպիսին է նա»։ Եվ սա պատահական չէ, սա պարզապես մանկական խոսք և կատակ չէ: Իմաստը շատ խորն ու հոգեբանական է: Մեկ այլ մարդու մեջ մենք տեսնում ենք մեր սեփական որակները և կարծում ենք, որ նա նույնն է, ինչ մենք», - նշել է Պուտինը:

'Be Healthy’: Putin Responds to US Leader’s Snipe by Wishing Biden Good Health
Russian President Vladimir Putin has wished his US counterpart Joseph Biden good health in reply to the latter’s remarks made in his Wednesday television interview, TASS reports.
Interviewed on the ABC network Biden said that the Russian leadership would have to pay a price for Moscow’s alleged attempts to interfere in the US election. Also, he replied in the affirmative, when asked if he regarded Putin as a "killer".
"As far as statements by my US counterpart are concerned. What would I say to him in response? I would tell him: ‘Stay healthy!" I wish him good health," the Russian leader said, adding that he really meant what he was saying without a pinch of irony.