Արցախում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ավելացել է 4-ով
Արցախում մարտի 20-ին կատարվել է 34 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք: Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 17 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 3999 քաղաքացու հետազոտություն, որից 552-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 436 դեպք: Կատարվել է 21 447 թեստավորում:
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը հորդորում է հետևել ցուցումներին՝ նոր բռնկումներից խուսափելու և օր առաջ կորոնավիրուսային վարակը հաղթահարելու համար:

COVID-19: в Арцахе подтверждено 4 новых случая
17 вирусоносителей в настоящее время получают стационарное лечение, а пациенты  с легкой формой  болезни получают амбулаторное лечение на дому.
Как  сообщили Арменпресс  в Министерстве здравоохранения Арцаха, в  Арцахе в этом году было проведено тестирование  3999 граждан,  и результаты  552  были  положительными.
В Арцахской республике   в общей сложности подтверждено 2 436 случаев заболевания. Проведено 21.447 тестов.
Министерство здравоохранения Республики Арцах призывает следовать инструкциям с целью скорейшего оздоровления и  во избежание новых вспышек.