Հարությունյանն ու Շոյգուն քննարկել են Սյունիքում իրականացվող անվտանգության միջոցառումները
Մարտի 23-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգույի հեռախոսազրույցը։ Այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Դաշնակից երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են հայկական զինված ուժերում մեկնարկած լայնածավալ բարեփոխումների հիմնական ուղղությունները, հայ-ռուսական ռազմական համագործակցության, մասնավորապես՝ համատեղ զորախմբերի միասնական գործողությունների հետ կապված հարցեր, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի կողմից իրականացվող առաքելության ընթացքը։ Հեռախոսազրույցի ընթացքում հատուկ անդրադարձ է կատարվել Սյունիքում իրականացվող անվտանգության միջոցառումներին։
Վաղարշակ Հարությունյանն ու Սերգեյ Շոյգուն քննարկել են նաև տարածաշրջանի ռազմաքաղաքական իրադրությունը։

Арутюнян и Шойгу обсудили меры безопасности в Сюнике
23 марта состоялся телефонный разговор министра обороны Республики Армения Вагаршака Арутюняна и министра обороны Российской Федерации генерала армии Сергея Шойгу. Об этом сообщили в Управлении по информации и связям с общественностью МО Армении.
Руководители оборонных ведомств двух стран-союзников обсудили основные направления широкомасштабных реформ, проводимых в армянских вооруженных силах, вопросы армяно-российского военного сотрудничества, в частности, вопросы, связанные с совместными действиями совместных военных группировок, а также деятельность российского миротворческого контингента, осуществляющего миссию в Арцахе.
Во время телефонного разговора особо был затронут вопрос проводимых в Сюнике мероприятий по безопасности.