Արայիկ Հարությունյանի մոտ քննարկվել են պատերազմի ընթացքում քաղաքացիների գույքի կորուստների փոխհատուցման հարցերը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 24-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ վերջին պատերազմի ընթացքում քաղաքացիների ունեցած անշարժ և շարժական գույքի կորուստների փոխհատուցման հարցերի քննարկման նպատակով:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ, ընդհանուր առմամբ, կորուստների ծավալները շատ մեծ են, և այս առումով քաղաքացիների ակնկալիքները պետք է ձևավորվեն պետության հնարավորություններին­ համահունչ:
Նախագահը հանձնարարել է պետական լիազոր գերատեսչությունների ղեկավարներին մեկ անգամ ևս հստակեցնել քաղաքացիների կրած գույքային վնասները և վերջնական տեսքի բերել փոխհատուցման եղանակներին վերաբերող առաջարկները:

Issues on the Сompensation for Сitizens Property Loss During the War were Discussed at the Karabakh Presidential Office
On March 24 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan convened a working consultation to discuss the issues of compensation for the loss of real estate and movable property of citizens during the last war.
The head of state pointed out that, in general, the volume of loss is very large, and in this context the expectations of citizens should be consistent with the capacity of the state.
The President instructed the heads of relevant government agencies to clarify once more the property loss suffered by the citizens and finilize the proposals on compensation methods.