Ադրբեջանի ագրեսիան հետ մղելու ժամանակ հայկական կողմից վիրավորների թիվը կազմել է 11 հազար
2020 թվականի սեպտեմբեր-հոկտեմբեր ամիսներին Ադրբեջանի ագրեսիան հետ մղելու ժամանակ Հայկական կողմի ուժային կառույցներից վիրավորների եւ հիվանդների թիվը կազմել է 11 հազար: Այդ մասին հայտնել է ՊՆ ռազմաբժշկական վարչության պետի տեղակալ Գեղամ Փաշիկյանը մարտի 28-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ, փոխանցում է News.am:
55 տոկոսը կազմում են թեթեւ վիրավորումները: 36 տոկոսը՝ միջին ծանրության, 7 տոկոսը՝ ծանր եւ 2 տոկոսը՝ ծայրահեղ ծանր վիրավորումներն են:
Մարտական գործողությունների ընթացքում կատարվել է ռեանոմոբիլների 664 չվերթ, վիրավորներին եւ հիվանդներին տարհանելու համար ուղղաթիռի 440 չվերթ, անցկացվել է 5000 վիրաբուժական միջամտություն, այդ թվում՝ ավելի քան 500-ն ընդհանուր անզգայացմամբ:

Число раненых и больных с армянской стороны во время отражения агрессии Азербайджана составило 11 тысяч
Общее число раненых и больных в силовых структурах с армянской стороны во время отражения агрессии Азербайджана в сентябре-ноябре 2020 г составило 11 тысяч. Как передает News.am, об этом сообщил заместитель начальника военно-медицинского управления МО полковник Гегам Пашикян 28 марта на пресс-конференции.
55% составляют легкие ранения. 36% ранения средней тяжести. 2% крайне тяжелые ранения. 7% тяжелые ранения.
За время боевых действий совершено 664 рейса реанимобилей, 440 рейсов вертолета для эвакуации раненых и больных, проведено более 5000 хирургических вмешательств, в том числе более 500 под  общим наркозом.