Իրանի միջուկային օբյեկտում վթար է տեղի ունենեցել
Նաթանզ քաղաքի միջուկային օբյեկտում կիրակի օրը էլեկտրաէներգիայի բաշխման ցանցում վթար է տեղի ունեցել: ՏԱՍՍ-ի փոխանցման՝ այդ մասին հայտարարել է Իրանի ատոմային էներգիայի կազմակերպության պաշտոնական ներկայացուցիչ Բեհրուզ Քամալվանդին:
«Այսօր առավոտյան միջադեպ է տեղի ունեցել, որն ազդել է Շահիդ Ահմադի Ռոշանի (Նաթանզ) ուրանի հարստացման օբյեկտի էլեկտրաէներգիայի բաշխման ցանցի մի մասի վրա: Բարեբախտաբար տուժածներ և  շրջակա միջավայրի աղտոտվածություն չի եղել»,-նրա խոսքերը մեջբերել է երկրի կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Քամալվանդիի խոսքով՝ միջադեպի պատճառներն ուսումնասիրվում են, լրացուցիչ տեղեկություններ կհրապարակվեն ավելի ուշ:

На атомном объекте в Иране произошла авария в распределительной электросети
Авария в распределительной электросети зафиксирована в воскресенье на атомном объекте в городе Натанзе. Об этом сообщил официальный представитель Организации по атомной энергии Ирана Бехруз Камальванди, передает ТАСС.
"Сегодня утром произошел инцидент, затронувший часть распределительной электросети объекта по обогащению [урана] "Шахид Ахмади Рошан" (Натанз), - цитирует его пресс-служба правительства страны. - К счастью, пострадавших и загрязнения [окружающей среды] нет".
По словам Камальванди, "причины происшествия выясняются, дополнительная информация будет распространена позже".