Ռուստամ Մուրադովը կշարունակի աշխատանքն Ադրբեջանից հայ գերիների վերադարձի ուղղությամբ. ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան
Ադրբեջանից հայ գերիների վերադարձի հարցը առաջնահերթություն է ինչպես Ռուսաստանի ղեկավարության, այնպես էլ՝ խաղաղապահ զորախմբի համար, լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, փոխանցում է Aysor.am։
«Համառ աշխատանքներ են իրականացվում», - ասել է նա։
Հարցին, թե Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար Ռուստամ Մուրադովը կշարունակի՞ աշխատել հայ գերիների վերադարձի ուղղությամբ, ՌԴ դեսպանը պատասխանել է.
«Համոզված եմ, որ այո»։
Նա նշել է նաև, որ իրեն դժվար է մեկնաբանել ադրբեջանական կողմի հայտարարությունը, թե Ադրբեջանում այլևս հայ ռազմագերիներ չկան։

Russia’s ambassador says Rustam Muradov to continue working on return of Armenian captives: Kopirkin
The issue of return of Armenian captives from Azerbaijan is one of the priorities of the Russian leadership and peacekeeping contingent, Russian ambassador to Armenia Sergey Kopirkin told the reporters today, Aysor.am reports.
"Persistent work is carried out," he said.
Asked whether the commander of Russian peacekeeping troops in Nagorno Karabakh Rustam Muradov will continue working on return of Armenian captives, Kopirkin said, "I am sure he will."
He also noted that it is difficult for him to comment on the statement of the Azerbaijani side that there no Armenian prisoners of war in Azerbaijan.