Ռուստամ Մուրադովը կշարունակի աշխատանքն Ադրբեջանից հայ գերիների վերադարձի ուղղությամբ. ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան
Ադրբեջանից հայ գերիների վերադարձի հարցը առաջնահերթություն է ինչպես Ռուսաստանի ղեկավարության, այնպես էլ՝ խաղաղապահ զորախմբի համար, լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, փոխանցում է Aysor.am։
«Համառ աշխատանքներ են իրականացվում», - ասել է նա։
Հարցին, թե Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար Ռուստամ Մուրադովը կշարունակի՞ աշխատել հայ գերիների վերադարձի ուղղությամբ, ՌԴ դեսպանը պատասխանել է.
«Համոզված եմ, որ այո»։
Նա նշել է նաև, որ իրեն դժվար է մեկնաբանել ադրբեջանական կողմի հայտարարությունը, թե Ադրբեջանում այլևս հայ ռազմագերիներ չկան։

Вопрос возвращения из Азербайджана армянских пленных - один из приоритетных и для российского руководства: Копыркин
Вопрос возвращения из Азербайджана армянских пленных - один из приоритетных и для российского руководства, и для миротворческого контингента. Как передает Aysor.am, об этом заявил журналистам посол России в Армении Сергей Копыркин.
"Работа ведется упорная, настойчивая", - сказал он.
На вопрос, будет ли продолжать работу в возвращении пленных командующий российским миротворческим контингентом в Нагорном Карабахе Рустам Мурадов, посол РФ ответил: "Я уверен, что да".
Он также отметил, что ему трудно комментировать заявления азербайджанской стороны о том, что в Азербайджане больше нет армянских военнопленных.