Մոլդովայի նախագահ Մայա Սանդուն ապրիլի 16-ին հանդիպել է տեղի հոգևոր հայ առաջնորդ Նժդեհ Քեշիշյանի և հայկական համայնքի փոխնախագահ Գենադի Բաբայանի հետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Մոլդովայի նախագահի աշխատակազմը:
Նախագահ Մայա Սանդուն նշել է, որ հայ ժողովուրդը դարերի պատմություն ունի և տեղի հայ համայնքն արդեն վաղուց երկրի անբաժան մասն է դարձել: Նա ընդգծել է, որ հայկական Սուրբ Մարիամ Աստվածածին եկեղեցին Քիշնևի հնագույն վայրերից է՝ կառուցված 1804 թվականին:
Մոլդովայի նախագահը հայտարարել է, որ միայն միասնաբար է հնարավոր կառուցել երջանիկ հասարակություն: «Միասին մենք կկարողանանք մեր ընդհանուր տունը՝ Մոլդովան դարձնել իսկապես ամուր և բարգավաճ երկիր»,- ասել է նա:

Moldova’s President Maia Sandu held a meeting with Father Nzhdeh Keshishyan, the spiritual leader of Armenians in Moldova and Ghenadii Babaian, the Vice President of the Armenian community of the country, the Moldovan presidency said in a news release, Armenpress reports.
Noting that the Armenian Church of the Holy Mother of God is one of the oldest churches in Chisinau, built in 1804, the president said that Armenians are “an integral part of our people”.
“…..only together we can build a happy society and we will succeed in making our common home - Moldova - a truly strong and prosperous country,” the president added.