Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Ջոն Սինանյանը և Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ռազմավարությունների մշակման բաժնի պետ Հովհաննես Ալեքսանյանը կգործուղվեն Ռուսաստանի Դաշնություն: Այս մասին համապատասխան որոշում է ստորագրել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Ջոն Սինանյանին, Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ռազմավարությունների մշակման բաժնի պետ Հովհաննես Ալեքսանյանին 2021 թվականի ապրիլի 19-23-ը ներառյալ գործուղել Ռուսաստանի Դաշնություն (Ռոստով՝ ապրիլի 19-21-ը, Մոսկվա՝ ապրիլի 21-23-ը ներառյալ)՝ Ռոստովի հայ երիտասարդների միության հրավերով Հայոց ցեղասպանության տարելիցին նվիրված ցուցադրությանը, Ռուսաստանի հայ իրավաբանների ասոցիացիայի հրավերով իրավաբանների համաժողովին մասնակցելու և համայնքային տարբեր շրջանակների ներկայացուցիչների, երիտասարդական խմբերի և անհատների հետ հանդիպելու նպատակով»,- ասված է որոշման մեջ:

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has signed a decision on sending High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan and Head of the Strategies Development Division of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs Hovhannes Aleksanyan to the Russian Federation on a business trip, News.am reports.
Based on the decision, from April 19 to 23, Sinanyan and Aleksanyan will attend the exhibition dedicated to the anniversary of the Armenian Genocide and organized by the Armenian Youth Union of Rostov, the conference of the Armenian Lawyers Association of Russia and will meet with representatives of various circles, as well as youth groups and individuals of the Russian-Armenian community.