Ասադը հայտ է ներկայացրել Սիրիայում նախագահի ընտրություններին որպես թեկնածու գրանցվելու համար
Սիրիայի գործող նախագահ Բաշար Ասադը առաջիկա նախագահակական ընտրություններում որպես թեկնածու գրանցման հայտ է ներկայացրել երկրի Բարձրագույն սահմանադրական դատարան: Այս մասին հայտնում ե SANA գործակալությունը՝ վկայակոչելով երկրի խորհրդարանի խոսնակ Համուդ Սաբաղին:
Սիրիայում նախագահական ընտրությունները տեղի կունենան մայիսի 26-ին: Ապրիլի 19-ից ընդունվում են թեկնածուների հայտերը:
Այս պահի դրությամբ նախագահական ընտրություններին մասնակցության մտադրության մասին հայտարարել է 6 թեկնածու: Երկրի պատմության մեջ առաջին անգամ նախագահի աթոռի համար մրցապայքարի մեջ կմտնի կին թեկնածու՝ Դամասկոսի 50-ամյա բնակիչ Ֆաթեն Ալի Նահարը:

Асад будет баллотироваться на пост президента Сирии
Президент Сирии Башар Асад выдвинул свою кандидатуру для участия в предстоящих в мае выборах главы государства. Об этом, как передает Интерфакс, сообщило в среду информационное агентство САНА со ссылкой на спикера парламента Хамуду Саббагха.
Президентские выборы в Сирии запланированы на 26 мая. С 19 апреля принимаются заявки от желающих побороться за президентское кресло.
К настоящему времени о намерении баллотироваться на президентских выборах заявили в общей сложности шесть человек. Среди них - первая в истории страны женщина, решившая выставить свою кандидатуру. Это 50-летняя жительница Дамаска Фатен Али Нахар.