Արայիկ Հարությունյանը խորհրդակցություն է հրավիրել պատերազմական վնասների դիմաց աջակցության ծրագրերի իրականացման շուրջ
Ապրիլի 21-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել, որի ընթացքում քննարկվել են 2020 թվականի պատերազմական գործողությունների հետևանքով վնաս կրած ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց ցուցաբերվելիք աջակցության վերաբերյալ որոշումների իրականացմանն ուղված միջոցառումները:
Նախագահի հրամանագրով ստեղծվել է տվյալ խնդրով զբաղվող պետական հանձնաժողով, որը ղեկավարում է Կադաստրի և պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Կարեն Շահրամանյանը: Աջակցությունը տրամադրվելու է 6 ուղղություններով՝ ՀՀ կառավարության հետ միասին:
Նախագահ Հարությունյանը հանձնարարել է կարճ ժամկետներում մշակել համապատասխան կարգերը և սկսել ծրագրերի իրականացումը: Երկրի ղեկավարը կարևորել է պետական լիազոր մարմինների արդյունավետ փոխգործակցությունը ընթացքում ծագող խնդիրների արագ ու արդյունավետ կարգավորման նպատակով:

Араик Арутюнян провел совещание по вопросам реализации программ компенсации ущерба, нанесенного в период войны
21 апреля президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел рабочее совещание, на котором были обсуждены меры, принятые для реализации решений об оказании содействия физическим и юридическим лицам, понесшим ущерб в результате военных действий 2020 года.
С этой целью указом президента была создана государственная комиссия, которую возглавил председатель Комитета кадастра и управления госимуществом Карен Шахраманян. Содействие будет оказано совместно с Правительством Республики Армения по 6 направлениям.
Президент Арутюнян поручил в короткие сроки разработать соответствующие порядки и начать реализацию программ. Глава государства отметил важность эффективного взаимодействия государственных уполномоченных органов с целью быстрого и результативного решения проблем, возникающих в процессе осуществления программ.