Արայիկ Հարությունյանը խորհրդակցություն է հրավիրել պատերազմական վնասների դիմաց աջակցության ծրագրերի իրականացման շուրջ
Ապրիլի 21-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել, որի ընթացքում քննարկվել են 2020 թվականի պատերազմական գործողությունների հետևանքով վնաս կրած ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց ցուցաբերվելիք աջակցության վերաբերյալ որոշումների իրականացմանն ուղված միջոցառումները:
Նախագահի հրամանագրով ստեղծվել է տվյալ խնդրով զբաղվող պետական հանձնաժողով, որը ղեկավարում է Կադաստրի և պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Կարեն Շահրամանյանը: Աջակցությունը տրամադրվելու է 6 ուղղություններով՝ ՀՀ կառավարության հետ միասին:
Նախագահ Հարությունյանը հանձնարարել է կարճ ժամկետներում մշակել համապատասխան կարգերը և սկսել ծրագրերի իրականացումը: Երկրի ղեկավարը կարևորել է պետական լիազոր մարմինների արդյունավետ փոխգործակցությունը ընթացքում ծագող խնդիրների արագ ու արդյունավետ կարգավորման նպատակով:

Arayik Harutyunyan Convenes a Consultation on the Implementation of War Damage Assistance Programs
On April 21 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan convened a working consultation, during which the measures aimed at implementing the decisions on the assistance to be provided to individuals and legal entities affected by the war, unleashed by Azerbaijan on September 27, 2020 were discussed at the meeting.
By the decree of the President, a state commission on this issue was established, led by Karen Shahramanyan, chairman of cadastre and state property management committee of the Artsakh Republic. The assistance will be provided in 6 directions together with Governments of the Republic of Armenia.
President Harutyunyan instructed to work out the relevant procedures and start the implementation of the programs at the shortest possible time. The head of state underscored the effective cooperation of the state authorized bodies for the quick and effective settlement of the issues arising in the process.