Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը համարձակ և ոգևորիչ քայլ է. Արմեն Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Բայդենին
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը համարձակ և ոգևորիչ քայլ է որակել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը: Այս մասին ասում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում:
«Շնորհակալություն, նախագահ Բայդեն: Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը համարձակ և ոգևորիչ քայլ է։ Դա կարևոր է հայ ժողովրդի և ողջ աշխարհում բոլոր նրանց համար, ովքեր արդարություն են փնտրում։ Այն նոր հեռանկարներ է բացում հայ-ամերիկյան հարաբերությունների համար։ Դրա շնորհիվ աշխարհն ավելի լավն է դառնում:
Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման ու դատապարտման գործընթացը կնպաստի ցեղասպանության՝ որպես մարդկության դեմ ուղղված հանցագործության կանխարգելմանն ու անպատժելիության վերացմանն ամբողջ աշխարհում»,- ասված է գրառման մեջ:

Признание Байденом Геноцида армян открывает новые перспективы для армяно-американских отношений: президент Армении
Признание Геноцида армян – смелый и воодушевляющий шаг, заявил президент Армении Армен Саркисян.
"Это важно для армянского народа и для всех тех в мире, которые ищут справедливость. Это открывает новые перспективы для армяно-американских отношений", - говорится в заявлении президента.
Саркисян отметил, что признание Геноцида армян делает мир еще лучше. "Процесс международного признания и осуждения Геноцида армян будет содействовать предотвращению геноцидов и устранению безнаказанности во всем мире", - говорится в заявлении Саркисяна.