Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները քննարկել են Արցախին վերաբերող եռակողմ պայմանավորվածությունների կատարումը
Այսօր՝ ապրիլի 27-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի միջև: Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարները քննարկել են բարձր մակարդակով հետագա շփումները, հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական կայքը:
Կողմերը կարծիքներ են փոխանակել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի ՌԴ, ՀՀ և Ադրբեջանի առաջնորդների հայտարարությունների շուրջ՝ ներառյալ երեք երկրների փոխվարչապետերի համանախագահությամբ եռակողմ աշխատանքային խմբի գործունեությունը՝ տարածաշրջանում տնտեսական և տրանսպորտային կապերն ապաարգելափակելու նպատակով:

Главы МИД Азербайджана и России обсудили выполнение трехсторонних договоренностей по Карабаху
27 апреля состоялся телефонный разговор Министра иностранных дел Российской Федерации С.В.Лаврова и Министра иностранных дел Азербайджанской Республики Д.А.Байрамова, сообщает МИД РФ.
Главы внешнеполитических ведомств обсудили актуальные вопросы двусторонних отношений, включая предстоящие контакты на высоком уровне.
Проведен обмен мнениями о ходе реализации договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 г. и 11 января 2021 г., включая деятельность Трехсторонней рабочей группы под сопредседательством вице-премьеров трех стран по разблокированию экономических и транспортных связей в регионе.