Լավրովի՝ Հայաստան այցի օրակարգում նաև ԼՂ խնդիրն է
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը մայիսի 5-ին երկօրյա այցով ժամանում է Երևան՝ հանդիպելու Հայաստանի ղեկավարության հետ: Մայիսի 10-11-ը ՌԴ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը կլինի Ադրբեջանում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, Ռուսաստանի ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան հայտնել է, որ հանդիպումների ընթացքում նախատեսվում է հանգամանորեն քննարկել երկկողմ և տարածաշրջանային համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, ինչպես նաև փոխգործակցությունը միջազգային հարթակներում:
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, Զարախովան տեղեկացրել է, որ բանակցություններում քննարկման առաջնային թեման լինելու է Լեռնային Ղարաբաղի հարցով Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին և 2021 թվականի հունվարի 11-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կյանքի կոչումը:

Nagorno Karabakh to be Discussed During Lavrov’s Armenia Visit
Russia’s Minister of Foreign Affairs Sergey Lavrov will arrive in Yerevan on May 5 on a two-day visit to meet with the Armenian leadership. Then, Lavrov will also visit Azerbaijan May 10-11.
Russian foreign ministry spokesperson Maria Zakharova said that during the meetings a broad range of issues of bilateral and regional cooperation, as well as partnership in international arenas will be comprehensively discussed.
The priority topic of discussion will be the implementation of the Nagorno Karabakh ceasefire agreement and the January 11, 2021 agreements, TASS reported citing Zakharova.