Ադրբեջանի հետ սահմանի պաշտոնապես բաժանման մասին առայժմ խոսք չկա. Արա Այվազյան
Ադրբեջանի հետ սահմանի պաշտոնապես բաժանման մասին առայժմ խոսք չկա: Այս մասին մայիսի 5-ին Ազգային ժողովի նիստում ասաց արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը՝ պատասխանելով պատգամավորների հարցերին, փոխանցում է News.am։
Նրա խոսքով, սահմանի սահմանազատման եւ սահմանագծման հարցը կդրվի միայն այն ժամանակ, երբ Ադրբեջանի հետ դիվանագիտական հարաբերություններ հաստատվեն, եւ երբ ստեղծվի համատեղ հանձնաժողով, որը կհամաձայնեցնի սահմանազատման մոտեցումները:
Միաժամանակ նա նշեց, որ սահմանազատման հարցերով ազգային հանձնաժողովն արդեն ձեւավորված է՝ հնարավոր գործարկման համար:

Об официальном разделении границы с Азербайджаном речи пока не идет: Айвазян
Об официальном разделении границы с Азербайджаном речи пока не идет. Как передает News.am, об этом на заседании Национального Собрания Армении заявил 5 мая исполняющий обязанности главы МИД Армении Ара Айвазян, отвечая на вопросы депутатов.
По его словам, вопрос делимитации и демаркации границы будет проходить только тогда, когда будут установлены дипломатические отношения с Азербайджаном, и когда будет создана совместная комиссия, которая согласует подходы к делимитации.
При этом, он отметил, что национальная комиссия по вопросам делимитации уже сформирована на случай ее возможного задействования.