Կանադան կոչ է անում ազատ արձակել Ադրբեջանում պահվող բոլոր գերիներին
«Կանադան ողջունում է Ադրբեջանի կողմից 3 գերիների ազատ արձակումը, ինչը համարում է առանցքային քայլ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության համապարփակ կարգավորման հարցում: Կանադան շարունակում է բոլոր կալանավորվածներին ազատ արձակելու կոչ անել»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշված է Կանադայի կառավարության արտաքին գործերի և միջազգային առևտրի դեպարտամենտի՝ «Թվիթեր»-ի միկրոբլոկում տարածված հաղորդագրության մեջ:
Հայաստանի Հանրապետությունը հայտարարել է, որ հավատարիմ լինելով գերիների և պահվող այլ անձանց փոխանակման «Բոլորը՝ բոլորի դիմաց» սկզբունքին՝  Ադրբեջանին վերադարձրել է բոլոր ռազմագերիներին և պահվող այլ անձանց: Ադրբեջանը հրաժարվում է իրականացնել Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների՝ 2020թ. նոյեմբերի 9-ի հայտարարության 8-րդ կետը՝ գերիների վերադարձը:

Канада призывает освободить всех содержащихся в Азербайджане пленных
"Канада приветствует освобождение Азербайджаном трех пленных, что считает ключевым шагом в вопросе всеобъемлющего урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Канада продолжает призывать к освобождению всех пленных". Как передает "Арменпресс", об этом говорится в сообщении Департамента иностранных дел и международной торговли правительства Канады в микроблоге Twitter.
Республика Армения заявила, что, оставаясь приверженной принципу обмена пленными "все в обмен на всех", Армения вернула Азербайджану всех военнопленных и других удерживаемых лиц. Азербайджан отказывается от реализации пункта 8 заявления от 9 ноября 2020 года, подписанного главами Армении, России и Азербайджана, касающегося возвращение всех пленных.