Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի հետ
Հունիսի 5-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը Ստեփանակերտում հանդիպել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի հետ։
Հանդիպման ընթացքում արծարծվել են եկեղեցի-հասարակություն և հայրենիք-Սփյուռք կապերին, Արցախի ապագային, տարածաշրջանային գործընթացներին և հնարավոր զարգացումներին առնչվող հարցեր։
Երկուստեք ընդգծվել է Արցախի կարևորագույն դերակատարությունը համայն հայության կյանքում։
Արտգործնախարարը երախտագիտություն է հայտնել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին՝ Արցախին մշտապես սատարելու և Արցախը որպես համահայկական արժեք ներկայացնելուն ուղղված նվիրական ջանքերի համար։

Глава МИД Арцаха встретился c Католикосом Всех Армян Гарегином II
5 июня в Степанакерте состоялась встреча министра иностранных дел Республики Арцах Давида Бабаяна c Верховным Патриархом и Католикосом Всех Армян Гарегином II.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с отношениями церкви и общества, Родины и Диаспоры, с будущим Арцаха, а также региональными процессами и возможными сценариями их развития.
Обоюдно была отмечена важнейшая роль Арцаха для всего армянства.
Министр выразил признательность Католикосу Всех Армян за его подвижническую деятельность по оказанию постоянной поддержки Арцаху и представлению его как общеармянской ценности.