ԱՄՆ դեսպանը Սյունիքում չի հանդիպել կամ խոսել Նիկոլ Փաշինյանի կամ Արմեն Սարգսյանի հետ. դեսպանություն
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել դեսպան Լին Թրեյսիի՝ Սյունիք կատարած այցի վերաբերյալ, փոխանցում է «Այսօր»-ը։
«Վերջին շաբաթների ընթացքում մի քանի պարբերականներում նկատել ենք հրապարակումներ ապրիլին դեսպան Լին Թրեյսիի Սյունիք կատարած այցի վերաբերյալ, որոնցում ներկայացվում են սխալ տեղեկություններ։ Դեսպանի՝ Սյունիք կատարած այցը այլ պաշտոնյաների այցերի հետ կապ չուներ, և Սյունիքում գտնվելու ընթացքում դեսպան Թրեյսին չի հանդիպել կամ խոսել վարչապետ Փաշինյանի կամ նախագահ Սարգսյանի հետ։
Դեսպանը Սյունիքի մարզ էր մեկնել տեղի պաշտոնյաներից և ԱՄՆ դեսպանության ծրագրերի գործընկերներից անձամբ տեղեկանալու համավարակի և պատերազմի կրկնակի հարվածների հետևանքով ստեղծված իրավիճակի մասին։ Դեսպանը նաև հանդիպել էր ԱՄՆ կառավարության դրամաշնորհային ծրագրերի շահառուներին և քննարկել համագործակցության շարունակականությունը ապահովելու ուղիներն՝ ի աջակցություն Սյունիքի վերականգման ու զարգացման», - ասված է հայտարարությունում։

Посол США в Сюнике не встречалась и не говорила с Николом Пашиняном или Арменом Саркисяном
Посольство США в Армении распространило заявление относительно визите посла Линн Трейси в Сюник, передает aysor.am.
"В последнее время в нескольких изданиях появились публикации о визите посла Линн Трйси в Сюник, в которых представлена неверная информация. Визит посла в Сюник не имел ничего общего с визитами других официальных лиц. Посол Линн Трейси в Сюнике не встречалась и не говорила с премьер-министром Пашиняном или президентом Сапркисяном.
Посол выехала в Сюникскую область, чтобы лично на месте услышать от должностных лиц и от партнеров программ посольства США о ситуации, создавшейся вследствие двойного удара пандемии и войны. Посол также встретилась с бенефициарами грантовых программ правительства США и обсудила пути обеспечения продолжения сотрудничества для содействия восстановлению и развитию Сюника", - говорится в заявлении посольства США.