Անհետ կորած զինծառայողների ծնողները հանդիպում են Փաշինյանի հետ
Անհետ կորած զինծառայողների ծնողները կառավարությունում հանդիպում են ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում Փաշինյանի օգնական Նաիրի Սարգսյանը նշեց, որ հանդիպումը խնդրել են անհետ կորած զինծառայողների ծնողները:
Անդրադառնալով անհետ կորած զինծառայողների թվին՝ Սարգսյանն ասաց, որ այս պահին նրանց թիվը 275 է:
«Մենք 1000-ից ավելի անհետ կործաներ ունեցել ենք նոյեմբերի դրությամբ: Հետագայում ԴՆԹ հետազոտությունների արդյունքում անհետ կորածների դիեր հայտնաբերվեցին »,-ասաց նա ու հավելեց, որ 800-ից ավելի անհետ կորած համարվողների մարմինները նույնականացվել են, հուղարկավորվել: Նաիրի Սարգսյանը նաև պարզաբանեց, որ Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամը հրապարակում է այն անձանց այն թիվը, ում հիմնադրամից ամսական 300 հազար դրամ աջակցություն է տրամադրվել՝ այն ժամանակահատվածի համար, երբ զինծառայողը անհետ կորած է համարվել:
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակը փաստաթուղթ էր հրապարակել, որում ներկայացված էր Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի կողմից փաստացի կատարված ծախսերի վերաբերյալ հաշվետվություն: Երրորդ նախագահի գրասենյակն ուշադրություն էր հրավիրել այն հանգամանքի վրա, որ փաստաթղթում անհետ կորածների թիվը նշված է 1064, մինչդեռ ավելի վաղ Նիկոլ Փաշինյանը խորհրդարանում հայտարարել էր 321-ի անհետ կորածի մասին:

Parents of Missing Soldiers Meet with Caretaker PM Pashinyan
Parents of missing servicemen are meeting with caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan in the government.
Pashinyan’s assistant Nairi Sargsyan told reporters in the government the meeting has been requested by the parents of missing soldiers.
He added that at the moment the number of missing servicemen is 275.
“We have had more than 1000 missing in action as of November. Later, as a result of DNA examinations, bodies of missing servicemen have been identified”, he said, adding that the bodies of more than 800 missing persons have been identified and have been buried.
On June 16 the Office of the 3rd President of Armenia Serzh Sargsyan has released a document which presented a report about the actual expenditures made by the Military Insurance Fund. The Office drew the attention on the fact that the number of missing persons in the document is 1064, whereas earlier Pashinyan announced their number as 321 in the parliament.