Արայիկ Հարությունյանը Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում հանդես կգա ուղերձով
Արցախում ձևավորված ներքաղաքական լարվածության և վերջին ամիսներին կուտակված հարցերի առնչությամբ ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում հունիսի 22-ին հանդես կգա ուղերձով: Այս մասին նա տեղեկացրել է «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում:
«Բոլորին հրավիրում եմ ներկա գտնվելու այսօրվա հանրահավաքին. ելույթս կսկսեմ ժամը 18:00-ին: Պատրաստվում եմ բաց ու անկեղծ խոսել բոլոր հիմնական խնդիրների ու լուծումների մասին՝ պատերազմից մինչև ներկա անվտանգային ու սոցիալ-տնտեսական իրավիճակ, ՀՀ իշխանությունների հետ հարաբերություններից մինչև ներքաղաքական զարգացումներ:
Ցավում եմ, որ այս հեղհեղուկ իրավիճակում ողջախոհությունը լքում է շատերին՝ առանց ընկալելու իրավիճակի լրջությունը Արցախի ապագայի համար: Անկախ իմ հանդեպ ոմանց վերաբերմունքից՝ ես այս ծանր իրավիճակում պատասխանատվություն եմ կրում Արցախի բոլոր քաղաքացիների համար»,- նշել է նա:

Араик Арутюнян пригласил сегодня всех на митинг в Степанакерте
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 22 июня на площади Возрождения в Степанакерте выступит с обращением, касающимся внутриполитической напряженности в Арцахе и проблем, накопившихся за последние месяцы. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
"Я приглашаю всех присутствовать на сегодняшнем митинге. Я начну свое выступление в 18:00. Я собираюсь открыто и честно поговорить обо всех основных проблемах и решениях - от войны до нынешней безопасности и до социально-экономической ситуации, от отношений с властями Армении до внутриполитических событий.
Я сожалею, что в этой нестабильной ситуации здравый смысл оставляет многих без осознания серьезности ситуации для будущего Арцаха. Независимо от отношения некоторых людей ко мне, в этой сложной ситуации я несу ответственность за всех жителей Арцаха", - как заявил Араик Арутюнян.