Ռուսաստանը Մինսկի խմբի մյուս համանախագահների հետ օգնում է Ղարաբաղյան հակամարտության կողմերին վստահություն կառուցել. Լավրով
Ռուսաստանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի մյուս համանախագահների հետ օգնում է Ղարաբաղյան հակամարտության կողմերին վստահություն կառուցել: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ ելույթ ունենալով Միջազգային անվտանգության մոսկովյան IX համաժողովում, հաղորդում է Aysor.am-ը:
«Անցյալ տարվա վերջին Ռուսաստանն առանց չափազանցության առանցքային դեր խաղաց Լեռնային Ղարաբաղում արյունահեղությունը դադարեցնելու և ամբողջ Անդրկովկասում խաղաղ կյանքի վերականգնման համար պայմաններ ստեղծելու հարցում: Մենք շարունակում ենք ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի մյուս համանախագահների հետ օգնել կողմերին ամրապնդել վստահությունն իրենց միջև, իրականացնել մարդասիրական նախագծեր», - ասել է ԱԳ նախարարը:

Russia, Together with Other MG Co-Chairs, Helps the Parties to the Karabakh Conflict to Build Confidence: Lavrov
Russia, together with other co-chairs of the OSCE Minsk Group, helps the parties to the Karabakh conflict to build confidence, Russian Foreign Minister Sergei Lavrov said, speaking at the IX Moscow Conference on International Security.
''At the end of last year, Russia played, without exaggeration, a key role in stopping the bloodshed in Nagorno-Karabakh and creating conditions for the restoration of peaceful life throughout the Transcaucasia. We continue, together with the other co-chairs of the OSCE Minsk Group, to help the parties to strengthen confidence among themselves, to implement humanitarian projects,'' the Foreign Minister said.