Ռուսաստանը Մինսկի խմբի մյուս համանախագահների հետ օգնում է Ղարաբաղյան հակամարտության կողմերին վստահություն կառուցել. Լավրով
Ռուսաստանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի մյուս համանախագահների հետ օգնում է Ղարաբաղյան հակամարտության կողմերին վստահություն կառուցել: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ ելույթ ունենալով Միջազգային անվտանգության մոսկովյան IX համաժողովում, հաղորդում է Aysor.am-ը:
«Անցյալ տարվա վերջին Ռուսաստանն առանց չափազանցության առանցքային դեր խաղաց Լեռնային Ղարաբաղում արյունահեղությունը դադարեցնելու և ամբողջ Անդրկովկասում խաղաղ կյանքի վերականգնման համար պայմաններ ստեղծելու հարցում: Մենք շարունակում ենք ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի մյուս համանախագահների հետ օգնել կողմերին ամրապնդել վստահությունն իրենց միջև, իրականացնել մարդասիրական նախագծեր», - ասել է ԱԳ նախարարը:

Россия вместе с другими сопредседателями МГ помогает сторонам карабахского конфликта укреплять доверие: Лавров
Россия вместе с другими сопредседателями Минской группы ОБСЕ помогает сторонам карабахского конфликта укреплять доверие. Об этом заявил глава МИД РФ Сергей Лавров, выступая на IX Московской конференции по международной безопасности, передает Aysor.am.
''В конце прошлого года Россия сыграла, без преувеличения, ключевую роль в прекращении кровопролития в Нагорном Карабахе и создании условий для восстановления мирной жизни во всем Закавказье. Продолжаем вместе с другими сопредседателями Минской группы ОБСЕ помогать сторонам укреплять доверие между собой, реализовывать гуманитарные проекты'', – заявил глава МИД.