Արայիկ Հարությունյանն այցելել է ԱԱԾ հատուկ նշանակության վարչություն
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է ԱԱԾ հատուկ նշանակության վարչություն և պետական բարձր պարգևներ հանձնել 2020թ.-ի աշնանը Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմում առավել աչքի ընկած ծառայողներին:
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում ընդգծել է, որ, չնայած պատերազմի ծանր ելքին, տղաները պատվով են կատարել հայրենիքի պաշտպանության իրենց գործը՝ յուրաքանչյուր հատվածում թշնամու դեմ կռվելով մինչև վերջին փամփուշտը:
«Գլուխ եմ խոնարհում մեր բոլոր նահատակների հիշատակի առջև: Ձեր շնորհիվ այսօր մենք շարունակում ենք մեր հայրենիքի փրկված հատվածում փայփայել հայկականությունն ու անկախ պետականություն ունենալու մեր երազանքը: Համոզված եմ՝ միասին դեռ մեծ ծառայություններ ունենք մատուցելու մեր հայրենիքին ու ժողովրդին»,- ասել է նախագահ Հարությունյանը և ընդգծել՝ քաղաքական օրակարգում խաղաղության պահպանումն է, բայց պետք է ունենանք ուժեղ և մարտունակ զինված ուժեր:

President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan visited Special Purpose Department of National Security Service and handed in high state awards to the servicemen, distinguished in the war unleashed by Azerbaijan against Artsakh in the fall of 2020.
In his speech the head of state emphasized that despite the difficult outcome of the war, the boys defend the homeland with honor, fighting against the enemy in every part, until the last bullet.
''I bow my head in memory of all our martyrs. Thanks to you, today we continue to cherish armeniancy and our dream of having an independent state in the saved part of our homeland. I am convinced that together we will provide great services to our homeland and people'', President Harutyunyan said and emphasized that maintaining peace is on the political agenda, but we must have strong and efficient armed forces.