Արայիկ Հարությունյանն այցելել է ԱԱԾ հատուկ նշանակության վարչություն
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է ԱԱԾ հատուկ նշանակության վարչություն և պետական բարձր պարգևներ հանձնել 2020թ.-ի աշնանը Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմում առավել աչքի ընկած ծառայողներին:
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում ընդգծել է, որ, չնայած պատերազմի ծանր ելքին, տղաները պատվով են կատարել հայրենիքի պաշտպանության իրենց գործը՝ յուրաքանչյուր հատվածում թշնամու դեմ կռվելով մինչև վերջին փամփուշտը:
«Գլուխ եմ խոնարհում մեր բոլոր նահատակների հիշատակի առջև: Ձեր շնորհիվ այսօր մենք շարունակում ենք մեր հայրենիքի փրկված հատվածում փայփայել հայկականությունն ու անկախ պետականություն ունենալու մեր երազանքը: Համոզված եմ՝ միասին դեռ մեծ ծառայություններ ունենք մատուցելու մեր հայրենիքին ու ժողովրդին»,- ասել է նախագահ Հարությունյանը և ընդգծել՝ քաղաքական օրակարգում խաղաղության պահպանումն է, բայց պետք է ունենանք ուժեղ և մարտունակ զինված ուժեր:

Араик Арутюнян посетил управление особого назначения СНБ
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил управление особого назначения СНБ и вручил высокие государственные награды служащим, отличившимся в ходе войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха осенью 2020 года.
Глава государства в своем слове подчеркнул, что, несмотря на тяжелый исход войны, ребята с честью выполнили свою миссию по защите родины, сражаясь до последней пули против врага.
"Преклоняю голову перед памятью всех наших погибших. Благодаря вам мы сегодня продолжаем сохранять армянской оставшуюся часть нашей родины и нашу мечту о независимой государственности. Уверен, мы еще исполним свой долг перед родиной и народом",- сказал президент Арутюнян и подчеркнул, что на политической повестке дня стоит вопрос сохранения мира, и у нас должны быть сильные и боеспособные вооруженные силы.