Մեր ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել Շուշիի մատույցներում ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ. Արցախի ՊԲ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր հուլիսի 13-ին՝ ժամը 21:34-21:45-ի սահմաններում ՊԲ ստորաբաժանումները գնդացիրներով և ինքնաձիգերով կրակ են բացել Շուշիի մատույցներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, իրականությանը չի համապատասխանում:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, հավատարիմ մնալով ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, շարունակում են հետևել հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և չեն դիմում իրավիճակն ապակայունացնող գործողությունների:

Минобороны Арцаха опровергает сообщения Азербайджана
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что 13 июля в районе 21:34-21:45 подразделения Армии обороны открыли огонь по позициям азербайджанской армии на подступах к городу Шуши из пулеметов и автоматов, не соответствует действительности. Об этом говорится в заявлении минобороны Республики Арцах.
"Подразделения Армии обороны привержены достигнутым договоренностям, продолжают соблюдать режим перемирия и не прибегают к действиям, которые могут дестабилизировать ситуацию", - отмечается в заявлении.