ՀՀ զինված ուժերը Գեղարքունիքի մարզի մարտական հենակետերից կրակ չեն բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ․ ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, որ սկսել է ապատեղեկատվություն տարածել գրեթե ամենօրյա ռեժիմով, այսօր նույնպես ձեռնպահ չի մնացել տեղեկատվական սադրիչ գործողություններից: Այս մասին նշվում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած  հայտարարությունում։
«Մասնավորապես, այդ երկրի պաշտպանական գերատեսչությունը տարածել է հաղորդագրություն, ըստ որի՝ հուլիսի 15-ին ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները Գեղարքունիքի մարզի մարտական հենակետերից կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։
Տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը. ՀՀ զինված ուժերը հրադադարի պահպանման ռեժիմը չեն խախտել։ Հայկական ստորաբաժանումները, անհրաժեշտության դեպքում, իրականացնում են միայն հակառակորդին հակազդելու գործողություններ»,- նշված է հայտարարությունում:

Баку распространяет ложь практически в ежедневном режиме - заявление МО Армении
Сообщение о том, что ВС Армении якобы обстреляли азербайджанские позиции, не соответствует действительности. Об этом в четверг заявила пресс-служба Минобороны Армении, передает Sputnik Армения
"Министерство обороны Азербайджана, распространяющее дезинформацию практически в ежедневном режиме, сегодня также не воздержалось от информационных провокаций", - говорится в заявлении МО.
В частности, оборонное ведомство Азербайджана распространило сообщение, согласно которому 15 июля ВС Армении якобы открыли огонь с боевых постов в Гегаркуникской области в направлении азербайджанских позиций.
"Информация не соответствует действительности: ВС Армении не нарушали режим прекращения огня. Армянские подразделения лишь при необходимости прибегают к шагам для противодействия противнику", - подчеркнули в министерстве.