Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Պակիստանի խորհրդարանների խոսնակները ստորագրել են Բաքվի հռչակագիրը
Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Պակիստանի խորհրդարանների նախագահները եռակողմ հանդիպման արդյունքներից հետո ստորագրել են Բաքվի հռչակագիրը, հաղորդում է Թերթ-ը՝ հղում կատարելով haqqin.az-ին:
Տեղեկատվության համաձայն, հռչակագիրը ստորագրել են Ադրբեջանի Միլլի մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան, Թուրքիայի Մեծ ազգային ժողովի նախագահ Մուստաֆա Շենթոփը և Պակիստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ասադ Կայսերը:
Գաֆարովան նշել է, որ Բաքվի հռչակագիրը կնպաստի երեք երկրների ռազմավարական կապերի ամրապնդմանը:
Շենթոփը հայտարարել է, որ Բաքվի հռչակագիրը կնպաստի տարածաշրջանում անվտանգության ապահովմանը:  Այս փաստաթուղթը կարևոր դեր է ունենալու եռակողմ հարաբերությունների ինստիտուցիոնալացման տեսանկյունից, ասել է Շենթոփը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ստեղծվում է Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Պակիստանի խորհրդարանների միջև համագործակցության եռակողմ հարթակ:

Азербайджан, Турция и Пакистан подписали Бакинскую декларацию
Председатели парламентов Азербайджана, Турции и Пакистана подписали по итогам трехстороннего заседания Бакинскую декларацию, сообщают азербайджанские СМИ.
Согласно информации, декларацию подписали председатель Милли Меджлиса Азербайджана Сахиба Гафарова, председатель Великого национального собрания Турции Мустафа Шентоп и председатель Национальной ассамблеи Пакистана Асад Кайсер.
Сахиба Гафарова отметила, что Бакинская декларация внесет вклад в укрепление стратегических связей между тремя странами.
Этот документ сыграет важную роль с точки зрения институционализации трехсторонних отношений, сказал Шентоп.