Տոկիո-2020. Արթուր Ալեքսանյանը նվաճեց արծաթյա մեդալ
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի անդամ, Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը Տոկիոյի ՕԽ-ի արծաթե մեդալակիր է:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում ընթացող Օլիմպիական խաղերի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի 97 կգ քաշային կարգի եզրափակիչում Արթուր Ալեքսանյանը մրցեց Ռուսաստանի օլիմպիական կոմիտեի հավաքականից Մուսա Եվլոևի հետ: Դեռևս նախորդ օրը Ալեքսանյանը կիսաեզրափակիչ գոտեմարտում մկանային վնասվածք էր ստացել: Գոտեմարտի մեկնարկում վնասվածքը զգացնել տվեց: Ալեքսանյանն ի վերջո զիջեց 5:1  հաշվով և դարձավ Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր:

Токио-2020: У Артура Алексаняна сейчас все медали Олимпийских игр - он выиграл серебряную медаль
Артур Алексанян, член сборной Армении по греко-римской борьбе, олимпийский чемпион, серебряный призер Олимпийских игр в Токио.
Как сообщает ''Арменпресс'', в финале по греко-римской борьбе в весовой категории 97 кг на Олимпийских играх в Токио, Япония, Артур Алексанян встретился с Мусой Эвло из команды Олимпийского комитета России. Накануне Алексанян в полуфинале получил мышечную травму. В начале поединка травма чувствовалась. В итоге Алексанян проиграл 5:1 и стал серебряным призером Олимпийских игр.
Артур Алексанян - чемпион Олимпийских игр в Рио-де-Жанейро, бронзовый призер Олимпийских игр в Лондоне, трехкратный победитель чемпионата Европы.