Լուկաշենկոն պարգեւատրվել է «Ադրբեջանի բարեկամ» ոսկե շքանշանով
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն պարգեւատրվել է «Ադրբեջանի բարեկամ» ոսկե շքանշանով: Մրցանակը սահմանվել է «Իմ Ադրբեջան» միջազգային ամսագրի կողմից:
Լուկաշենկոյի շքանշանը շնորհվել է «Ադրբեջանի ժողովրդի նկատմամբ եղբայրական եւ բարեկամական վերաբերմունքի եւ Ադրբեջանի Հանրապետության հետ երկկողմ հարաբերությունների հաստատման, ամրապնդման եւ զարգացման գործում հատկապես մեծ ծառայությունների համար»:
Հիշեցնենք, որ Բելառուսի նախագահի հատուկ արժանիքների թվում է ռուս-իսրայելական բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինի անօրինական արտահանձնումն Ադրբեջանի իշխանություններին:

Лукашенко получил золотой орден "Друг Азербайджана"
Президент Беларуси Александр Лукашенко удостоился золотого ордена "Друг Азербайджана". Награда учреждена международным журналом "Мой Азербайджан".
Орден Лукашенко вручен "за братское и дружеское отношение к азербайджанскому народу и за особо большие заслуги в установлении, укреплении и развитии двусторонних отношений с Азербайджанской Республикой".
Напомним, что в числе особых заслуг белорусского президента - незаконная выдача властям Азербайджана российско-израильского блогера Александра Лапшина.