ՊԲ-ն կանխել է շփման գիծը հատելու՝ Ադրբեջանի զինված ուժերի փորձը
Օգոստոսի 12-ի գիշերը Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները Արցախի Հանրապետության արևմտյան հատվածում փորձել են հատել արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գիծը։ Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի հակազդող գործողությունների արդյունքում փորձը կանխվել է, հակառակորդը ետ է շպրտվել ելման դիրքեր։ Հայկական կողմից կորուստներ չկան։
Ադրբեջանական կողմի սադրանքի մասին անհապաղ տեղեկացվել է Արցախի Հանրապետությունում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ռուսական զորախմբի հրամանատարությունը:

Azerbaijani Armed Forces Attempt to Breach Artsakh Line of Contact
Azerbaijani military units attempted to breach the line of contact into Artsakh from the western direction during the night of August 12, the Ministry of Defense of Artsakh said.
The Azeri attempt was thwarted by Artsakh Defense Army countermeasures and the Azeri troops were repelled to their original positions.
“There are no casualties from the Armenian side. The command of the Russian peacekeeping contingent in the Republic of Artsakh was immediately notified about the Azerbaijani provocation,” the Defense Ministry said.