Թշնամու արձակած կրակոցների հետևանքով հրդեհվել է Արցախի հարավ-արևմտյան սահմանին կից շուրջ 3 հեկտար մակերեսով հատվածի խոտածածկը. ՊԲ
Օգոստոսի 17-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, հակառակորդի արձակած կրակոցների հետևանքով հրդեհվել է Արցախի Հանրապետության հարավ-արևմտյան սահմանին կից շուրջ 3 հեկտար մակերեսով հատվածի խոտածածկը: Բռնկված հրդեհի մարման նպատակով դեպքի վայր է մեկնել հրշեջ ավտոմեքենա, սակայն ադրբեջանական զինուժը կրակ է բացել հրշեջ մեքենայի ուղղությամբ՝ խոչընդոտելով կրակի մարման աշխատանքներին, հայտնում են ՊԲ-ից։
Հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներց հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել:
Միջադեպի առնչությամբ համապատասխան տեղեկատվություն է տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը:

Армия обороны: азербайджанские вооруженные силы открыли огонь в направлении пожарной машины
17 августа в районе 20:40 вследствие обстрела противником вспыхнул пожар на травяном покрове площадью порядка 3 гектара на юго-западном приграничном участке Республики Арцах.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны Арцаха, с целью тушения пожара на место выехала пожарная машина, однако азербайджанские вооруженные силы открыли огонь в направлении машины, воспрепятствовав работам по пожаротушению.
Информация об инциденте передана командованию российского миротворческого контингента, передает Panorama.am.