Կապանից ճանապարհը ոստիկանության կողմից փակվել է, և տրանսպորտային միջոցներն ուղղորդվում են Տաթևի ճանապարհով
Տվյալ հատվածում գտնվող տրանսպորտային միջոցները, այդ թվում՝ բեռնատար, մարդատար, ինչպես ՀՀ պետհամարանիշներով, այնպես էլ արտասահմանյան պետհամարանիշներով մեքենաները տարհանվել են, որևիցե խնդիր չկա քաղաքացիների հետ կապված, Կապան-Գորիս միջպետական ճանապարհի Կարմրաքար-Շուռնուխ հատվածի վերաբերյալ «Լուրերին» որոշ մանրամասներ է հաղորդել ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատարի տեղակալ Արմեն Մկրտչյանը:
«Հատվածը մոտավորապես 5-6 կմ է, հստակ էս պահին չեմ կարող ասել, բայց բնակչություն չկա, բոլոր քաղաքացիները տարհանվել են, ինչպես ՀՀ, այնպես էլ օտարերկրյա», - ասել է նա։
Նրա խոսքով՝ Կապանից ճանապարհը ոստիկանության կողմից փակվել է, և տրանսպորտային միջոցներն ուղղորդվում են Տաթևի ճանապարհով, ինչպես նաև Սիսիանից ուղղորդվում են, որ անցնեն շրջանցիկ ճանապարհով:
Ավելի վաղ ԱԱԾ-ն տեղեկացրել էր, որ ադրբեջանական կողմը գիշերը փակել է Կապան-Գորիս միջպետական ճանապարհի Կարմրաքար-Շուռնուխ հատվածը:  Հաղորդագրության համաձայն՝ այդ հատվածում գտնվող տրանսպորտային միջոցները տարհանվել են: Աշխատանք է իրականացվում ճանապարհը բացելու, մարդկանց և տրանսպորտային միջոցների տեղաշարժի բնականոն աշխատանքը վերականգնելու ուղղությամբ։
Նշենք, որ ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանն էլ հաղորդել էր, որ Ադրբեջանական զինված ծառայողները քիչ առաջ փակել են նա Սյունիքի մարզի Գորիսից Որոտան տանող ճանապարհը։

Дорога Капан - Горис перекрыта полицией, транспортные средства направляются через Татев
"Находящиеся на данном участке транспортные средства, в том числе грузовые, пассажирские машины как с армянскими, так и с иностранными номерами эвакуированы, каких-либо проблем с гражданами нет", - заявил в интервью Общественному телевидению Армении заместитель командующего пограничными войсками СНБ Армен Мкртчян, представляя подробности о закрытом участке Кармракар – Шурнух межгосударственной дороги Горис – Капан.
"Этот участок составляет приблизительно 5-6 км, на данный момент точно сказать не могу, но население эвакуировано, как граждане Армении, так и иностранные граждане", - сказал он.
По его словам, дорога из Капана перекрыта полицией и транспортные средства направляются через Татев, а также из Сисиана по объездной дороге.
Ранее Служба национальной безопасности Армении сообщила, что 25 августа, около 23:00, азербайджанская сторона заблокировала участок Кармракар-Шурнух межгосударственной дороги Капан-Горис. Согласно сообщению, оставшиеся на указанном участке транспортные средства были эвакуированы.
Ведутся работы по открытию дороги, восстановлению передвижения людей и транспортных средств.
Отметим, что омбудсмен Армении Арман Татоян сообщил, что азербайджанские военные немногим ранее перекрыли также дорогу из Гориса в общину Воротан Сюникской области.