Պուտինը չի բացառել, որ ստիպված կլինի կարանտինում մնալ
Վլադիմիր Պուտինը Կրեմլում պարաօլիմպիական թիմի անդամների հետ հանդիպմանը չի բացառել, որ կորոնավիրուսի պատճառով ստիպված կլինի կարանտինի մեջ մտնել, հաղորդում է News.am:
«Ցավոք, մեզ մոտ էլ... Բժիշկներն ուսումնասիրում են… Նույնիսկ իմ շրջապատում են խնդիրներ առաջանում այս կորոնավիրուսի հետ: Պետք է պարզել, թե իրականում ինչ է կատարվում այնտեղ: Կարծում եմ, որ ես ինքս շուտով ստիպված կլինեմ կարանտինի մեջ լինել: Շուրջբոլորը շատ մարդիկ են հիվանդ»:
Իր հերթին, նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, մեկնաբանելով Պուտինի հայտարարությունը, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին ասել է, որ պետության ղեկավարը, խոսելով կարանտինի մասին, «փոխաբերական իմաստով» է արտահայտվել:

"Мне самому скоро на карантин придется": Путин
Президент России Владимир Путин рассказал, что в его окружении многие болеют ковидом, поэтому он сам может уйти на карантин, передает ТАСС.
"У нас, к сожалению, тоже сейчас, врачи изучают, даже в моем окружении проблемы возникают с этим ковидом", - сказал глава государства в понедельник во время общения с паралимпийцами, отметив, что надо разобраться, что реально происходит.
"Мне самому скоро на карантин придется, очень много людей болеют", - добавил президент.
В свою очередь, пресс-секретарь президента Дмитрий Песков, комментируя заявление Путина, сообщил РИА Новости,  что глава государства, говоря о карантине, выразился "образно".