Վարորդներից տեղեկություններ են հասել, որ Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին ադրբեջանցիները ստուգել են երեք հայկական մեքենա. Գորիսի փոխքաղաքապետ
Վարորդներից տեղեկություններ են հասել, որ Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհին տեղակայված ադրբեջանցի սահմանապահներն ու ոստիկանները երեկ կանգնեցրել և ստուգել են երեք հայկական մեքենա, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Գորիսի քաղաքապետի տեղակալ Կարո Քոչարյանը։
Թե քանի տոկոսով հավաստի տեղեկատվություն է սա, մեր զրուցակիցը դժվարացավ ասել՝ պատճառաբանելով, որ անձամբ տեղում չի եղել, իրեն միայն խոսակցություններ են հասել։
Այսօր նմանօրինակ միջադեպի մասին նոր տեղեկություններ Կարո Քոչարյանը չուներ։
«Իմ մտավախությունը կարծես հաստատվում է (նկատի ունի  Aysor.am-ի հետ նախորդ զրույցում հայտած իր այն միտքը, որ ադրբեջանցիները, հնարավոր է, առաջիկայում սկսեն ստուգել նաև հայկական պետհամարանիշերով ավտոմեքենաները)»,- ասել է Գորիսի փոխքաղաքապետը։

До меня дошли сведения, что на дороге Горис-Капан азербайджанцы остановили и проверили три машины с армянскими номерами – вице-мэр Гориса
До меня дошли сведения, что размещенные на межгосударственной дороге Горис-Капан азербайджанские полицейские и пограничники вчера остановили и проверили три машины с армянскими номерами, заявил сегодня в беседе с корреспондентом Aysor.am вице-мэр Гориса Камо Кочарян, передает Aysor.
Насколько эти сведения достоверны, Камо Кочарян затруднился сказать, отметив, что он не присутствовал при этом и слышал эти разговоры от водителей.
Он также отметил, что  сегодня у него нет новых сведений об аналогичных инцидентах.
"Мои опасения, кажется, подтверждаются (имеет в виду высказанную ранее мысль, что азербайджанцы в дальнейшем они начнут проверять также машины с армянскими номерами – ред. Aysor.am)", - сказал вице-мэр Гориса.