Արայիկ Հարությունյանը ՀՀ Անկախության 30-րդ տարեդարձի կապակցությամբ «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում հարգանքի տուրք է մատուցել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ԱՀ և ՀՀ ԱԺ նախագահներ Արթուր Թովմասյանի, Ալեն Սիմոնյանի և ՀՀ քաղաքական ու զինվորական բարձրաստիճան ղեկավարության հետ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության 30-րդ տարեդարձի կապակցությամբ սեպտեմբերի 21-ին Երևանում այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն:
Երկրի ղեկավարը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայրենիքի անկախության համար նահատակված հերոսների հիշատակին, ծաղիկներ դրել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, զորավար Անդրանիկ Օզանյանի և Հայաստանի ու Արցախի պաշտպանության համար զոհվածների շիրիմներին:

Президент Арцаха посетил военный пантеон "Ераблур"
По случаю 30-ой годовщины независимости Республики Армения 21 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян вместе с президентом РА Арменом Саркисяном, премьер-министром РА Николом Пашиняном, председателями Национального собрания Республики Арцах и Республики Армения Артуром Товмасяном и Аленом Симоняном, высшим политическим и военным руководством РА посетил военный пантеон "Ераблур".
Глава государства отдал дань уважения памяти героев, погибших за независимость родины, возложил цветы к могилам спарапета Вазгена Саркисяна, зоравара Андраника Озаняна и павших за защиту Армении и Арцаха.