Արայիկ Հարությունյանը ՀՀ Անկախության 30-րդ տարեդարձի կապակցությամբ «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում հարգանքի տուրք է մատուցել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ԱՀ և ՀՀ ԱԺ նախագահներ Արթուր Թովմասյանի, Ալեն Սիմոնյանի և ՀՀ քաղաքական ու զինվորական բարձրաստիճան ղեկավարության հետ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության 30-րդ տարեդարձի կապակցությամբ սեպտեմբերի 21-ին Երևանում այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն:
Երկրի ղեկավարը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայրենիքի անկախության համար նահատակված հերոսների հիշատակին, ծաղիկներ դրել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, զորավար Անդրանիկ Օզանյանի և Հայաստանի ու Արցախի պաշտպանության համար զոհվածների շիրիմներին:

President of the Artsakh Republic Paid Tribute in ''Yerablur'' Military Pantheon
On September 21 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan together with President of the RA Armen Sargsyan, Prime Minister of the RA Nikol Pashinyan, Presidents of the National Assembly of the Republic of Armenia and Artsakh Arthur Tovmasyan and Alen Simonyan, high-ranking political and military leadership of the Republic of Armenia visited ''Yerablur'' military pantheon on the occasion of the 30th anniversary of Armenia's Independence.
The head of state paid tribute to the memory of the heroes who perished for the Independence of the Motherland, laid flowers at the graves of commander Vazgen Sargsyan, general Andranik Ozanyan and the victims for the defence of Armenia and Artsakh.