Մատաղիսից հայտնաբերվել է ևս մեկ աճյուն
Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները փրկարարական մեկ ջոկատով այսօր իրականացվել են Մարտակերտի շրջանում`Մատաղիսի ուղղությամբ։
Ինչպես հայտնում են Արցախի ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից՝ հայտնաբերվել է ևս 1 հայ զինծառայողի աճյուն: Նրա ինքնությունը կհաստատվի դատաբաժշկական փորձաքննությունից հետո:
Հիշեցնենք, որ զինադադարից հետո` Արցախի գրավյալ տարածքներում իրականացված որոնումների արդյունքում` փրկարարական ջոկատները մինչ օրս հայտնաբերել և տարհանել են ընդհանուր 1668 աճյուն։
Որոնումների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն։

В Матагисе обнаружены останки еще одного армянского военнослужащего
Работы по поиску тел погибших и пропавших без вести военнослужащих во время боевых действий сегодня проводились в Мартакертском районе, в направлении Матагиса, сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах, передает Aysor.am.
В результате поиска обнаружены останки еще одного армянского военнослужащего. Его личность будет установлена после проведения судебно-медицинской экспертизы.
Напомним, после прекращения огня в общей сложности на оккупированных Азербайджаном территориях Арцаха были найдены и эвакуированы останки 1668 военнослужащих и гражданских лиц.
О предстоящих направлениях поисков и результатах Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах сообщит дополнительно.