Փաշինյան-Էրդողան հանդիպում նախատեսված չէ․ Պապիկյան
Վերջերս այլ երկրների աղբյուրներից պարզ դարձավ, որ վարչապետը հանդիպման առաջարկ է արել Թուրքիայի նախագահին, որից հետո հնչեց Էրդողանի, մեղմ ասած, արհամարհական պատասխանը։ Ինչո՞վ է պայմանավորված վարչապետի լռությունը, «Ազատություն» ՌԿ-ի ֆեյսբուքյան ասուլիսում հետաքրքրվել էր օգտատերերից մեկը փոխվարչապետ Սուրեն Պապիկյանից, հաղորդում է «Այսօր»-ը:
Օգտատերը նշել է նաև, որ նախկին իշխանություններին շատ կոպիտ պատասխանող իշխանությունը այժմ, երբ միջազգային մակարդակում իրեն ծաղրում են, լռում է։
Պապիկյանը նախընտրել է մեկնաբանություն չանել։
«Մեկնաբանություն չունեմ, ես հիմա պիտի Էրդողանին մեկնաբանե՞մ՝ Էրդողանն ինչ է ասել։ Կարծում եմ՝ ինչ մեկնաբանություն տրվել է, բավարար է», - նշել է նա։
Մեկ այլ օգտատիրոջ հարցին, թե ինչու՞ է Փաշինյանը հանդիպելու Էրդողանի հետ, Սուրեն Պապիկյանը պատասխանել է կարճ․ «Հանդիպում նախատեսված չէ»։

Pashinyan-Erdogan Meeting Is Not Planned: Armenia's Deputy Prime Minister
Recently, it became clear that the Prime Minister of Armenia offered to meet with the President of Turkey. The information was followed by Erdogan's contemptuous response. During the Facebook press conference on radio Azatutyun one of the Facebook user's asked Armenia's Deputy Prime Minister Suren Papikyan why Prime Minister Pashinyan didn't comment on the matter, Aysor.am reports.
The user also noted that the authorities, who responded very harshly to the previous authorities, are now for some reason silent when they are being mocked at the international level.
Suren Papikyan preferred not to comment on this statement.
''I have no comments. Why should I comment on Erdogan's statements now. I think that the comments that were given are sufficient,'' he said.
Answering another Facebook user’s question on Pashinyan-Erdogan possible meeting, Suren Papikyan replied briefly: ''The meeting is not planned. ''