Ֆրանսիան ջանք չի խնայի ՄԽ համանախագահության շրջանակում երկխոսության վերսկսմանը նպաստելու համար
Ֆրանսիան ջանք չի խնայի, որպեսզի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակում նպաստի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկխոսության վերսկսմանը՝ հակամարտության տևական կարգավորման և Հարավային Կովկասում իրավիճակի կայունացման նպատակով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասված է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության տարածած հաղորդագրությունում՝ Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի տարելիցի առիթով:
«Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունն այսօր առավոտյան ժամը 11։00-ին մեկ րոպե լռությամբ հարգեց նախորդ տարվա արյունալի հակամարտության նահատակների հիշատակը։ Մենք մեր անկեղծ վշտակցությունն ու զորակցությունն ենք հայտնում զոհերի և վիրավորների ընտանիքներին»,-ասված է հաղորդագրությունում:

Франция не пожалеет усилий для возобновления диалога в рамках сопредседателей МГ ОБСЕ
Франция приложит все усилия, чтобы способствовать возобновлению диалога между Арменией и Азербайджаном в рамках сопредседателей Минской группы ОБСЕ с целью урегулирования конфликта и стабилизации ситуации на Южном Кавказе.
Как передает Арменпресс, об этом говорится в сообщении посольства Франции в Армении, распространенном по случаю годовщины войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха.
"Посольство Франции в Армении сегодня в 11:00 минутой молчания почтило память жертв прошлогоднего кровопролитного конфликта. Мы выражаем наши искренние соболезнования и поддержку семьям погибших и раненых", - говорится в сообщении посольства.
27 сентября отмечается годовщина 44-дневной войны, развязанной Азербайджаном против Республики Арцах.