Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան տարեդարձի առթիվ:
«Հայաստանում բարձր են գնահատում Ձեզ և Ձեր նշանակալի ավանդը մեր երկրների միջև համագործակցության զարգացման և տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության պահպանման գործում:
Վստահ եմ, որ դաշնակցային հարաբերությունները, որոնք հիմնված են մեր ժողովուրդների դարավոր եղբայրության և փոխվստահության վրա և ուղղված են ապագային, կշարունակեն նպաստել երկկողմ օրակարգի առաջխաղացմանը և համագործակցության ներուժի գործնական իրացմանը»,-մասնավորապես ասված է Հայաստանի նախագահի ուղերձում:

Армен Саркисян направил поздравительное послание Владимиру Путину
Президент Республики Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Российской Федерации Владимиру Путину по случаю его Дня рождения.
"В Армении высоко ценят Вас и Ваш весомый вклад в развитие сотрудничества между нашими странами и в поддержание мира и стабильности в регионе.
Уверен, что союзнические отношения, основанные на многовековом братстве и взаимном доверии наших народов и нацеленные на будущее, будут и впредь способствовать продвижению двусторонней повестки дня и практической реализации потенциала сотрудничества",- сказано, в частности, в послании президента Армении.