Վիկտոր Բիյագովը ընտրվեց ՀԱՊԿ Մշտական խորհրդի նախագահ
Հոկտեմբերի 12-ին կայացած ՀԱՊԿ Մշտական խորհրդի (ՄԽ) նիստի ժամանակ ՀԱՊԿ-ում ՀՀ մշտական և լիազոր ներկայացուցիչ Վիկտոր Բիյագովը, համաձայն ՀԱՊԿ Մշտական խորհրդի կանոնակարգի 12-րդ կետի, ընտրվեց Մշտական խորհրդի նախագահ։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԳՆ ֆեյսբուքյան էջից:
«ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը շնորհակալություն հայտնեց ՀԱՊԿ-ում Տաջիկստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հասան Սուլթոնովին ՀԱՊԿ ՄԽ-ում դժվարին տարվա ընթացքում նախագահության համար և հաջողություն մաղթեց Վիկտոր Բիյագովին ՀԱՊԿ-ում ՀՀ նախագահության ժամանակահատվածում իրականացվելիք աշխատանքներում։
Վիկտոր Բիյագովն իր խոսքում նշեց, որ ՀԱՊԿ-ում ՀՀ նախագահության ժամանակահատվածում կշարունակվի համատեղ արդյունավետ աշխատանքը՝ ուղղված Կազմակերպության գործունեության արդյունավետության բարձրացմանը և վստահեցրեց, որ ՀՀ նախագահության առաջնահերթությունների իրականացումը կնպաստի դրան»,- նշված է հայտարարությունում:

Постпред Армении при ОДКБ Биягов избран председателем Постоянного совета Организации
12 октября состоялось заседание Постоянного совета ОДКБ, во время которого, в соответствии с пунктом 12 Положения о Постоянном совете ОДКБ, Постоянный и Полномочный представитель Республики Армения при ОДКБ Виктор Биягов был избран председателем Постоянного совета ОДКБ.
Как сообщается на странице МИД Армении в Facebook, Генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась поблагодарил Постоянного представителя Республики Таджикистан в ОДКБ Хасана Султонова за председательство в Организации в трудном году и пожелал успехов Виктору Биягову в работе, которую предстоит проделать в период председательства Армении в ОДКБ.
В своем выступлении Виктор Биягов заявил, что в период председательства Армении в ОДКБ будет продолжена совместная эффективная работа, направленная на повышение эффективности деятельности Организации, выразив уверенность, что полная реализация приоритетов председательства Армении в Организации будет способствовать этому.